Metssead võtavad maad

Ühe aastaaja eelistamine teisele on loodusest võõrandunute pärusmaa, niisamuti arvamus, et laevaliini välisel ajal Aegnal elu seisab.

Kaugel sellest, loodus pulbitseb omasoodu, oska vaid tähele panna. Üht, mida viimasel ajal raske mitte tähele panna, on metssigade toimetused. Otsekui solvatuna, et tänavuaasta imetaja tiitel nende asemel metskitsedele omistati, tuhlatakse pinnast usinamalt kui kunagi varem. Läinudaasta kahe kinnistu asemel on nüüd koguni seitsmel kärss maha pandud. Lisaks on ka mitmel teelõigul pinnast kobestatud, nii et jalakäijatel ja ratturitel reaalne oht liikumisel viga saada.

Vaade Tagamaa tee 10 kinnistule

Näiteks Kalavälja tee 12 puhkemaja (endine ohvitseride kasiino) segituhnitud loodepoolne maa-ala, mis läinudaastal tasandati, on järjekordselt üles küntud. Vähe sellest, nüüd on pea kogu suurele hoonele tiir peale tehtud.

Võiks ju järgnevalt loetleda, missuguseid kinnistuid on metssead oma kohalviibimisega austanud, ent homne võib olla sootuks teine, suvehooaja algusest rääkimata.  

Metssigu on väikesel saarel hetkel ehk viie ringis. Mida ette võtta? Küllap jagunevad siin arvamused jämedas laastus kahte lehte. Neid, keda seatembud ei puuduta, toimuvas ilmselgelt probleemi ei näe. Nõnda ka püsielanikud, kelle kinnistu seni puutumata ja ka sügavkülm veel talvevarudest koormatud.