Äraspidi matkalised

Täna avastasid Aegna elanikud saare kaguosas tihedas metsarägastikus omaalgatusliku telkimiskoha. Telkimiskoht avastati juhuslikult, umbes 300 meetri kauguselt tuule poolt kantud lõkkesuitsu lõhna peale.

Kuigi saare koduleht kuulutas ohutusest lähtudes Aegna ametliku jäätee juba nädalapäevad tagasi suletuks, jagus õblukest jääteed veel eilse lõunani, koos sellega ka üksikuid hulljulgeid matkalisi. Nii saabus läinud laupäeval saarele kuus matkalist ja nagu täna selgus, jäädi saarele telkima kuni eilse hommikuni. Vähe sellest, et telkimiskohaks kasutati selleks kaitsealal mitte ettenähtud metsaalust, tehti seal ka lõket.  Paraku jäi lumest puhastatud ning seejärel kuuseokstest laotud kahe telkimisaseme vahele turbapinnasele tehtud lõke matkalistel korralikult kustutamata (fotol). 

Aegna maastikukaitseala ametlikud telkimis-lõkkekohad asuvad saare põhja- ja lõunarannas. Telkimis-lõkkekohad on varustatud puitlaudade-pinkidega, prügikonteineriga, lõkkekoha ja seal asuva statsionaarse grillalusega ning tasuta lõkkepuudega. Lokaalsetele telkimis-lõkkekohtadele viitavad saare kaardid ja teeviidad.