Esimesed telkijad juba platsis

Kuigi läbi kohatiste lumelaikude on maa veel lehmakirju, olid eile õhtust Aegnal juba esimesed telkijad platsis. Järgmisest nädalavahetusest on aga oodata saare alalistele elanikele lisa esimeste suveelanike näol.

Tänavu on erinevalt eelmisest aastast nii mõnigi asi saarel teisiti. Läinud sügisest on saare elektriõhuliinid likvideeritud ning asendatud maakaabliga.  Likvideeritud on ka Külaniidul asunud amortiseerunud külakiik. Linn on lubanud asendada see uue ja vastupidavamaga.

Sadamapiirkonda on paigaldatud  uued, kogumispaakidega varustatud välikäimlad (R.Lepiku foto). Kuna endised, kogumispaakideta sadama käimlad asusid puurkaevu kaitsetsoonis, tuli need lammutada.

Erinevalt läinud suvest varustatakse tänavu saare põhja- ja lõunarannas asuvaid ametlikke telkimis-lõkkekohti (tasuta) lõkkepuudega, mis on mõeldud peaasjalikult toidu valmistamiseks.

Ka tänavu saavad saare külastajad nii liinilaevast kui Aegna sadamast saare kaarte. Lisaks sellele on valminud matkakaardiga varustatud Aegna saare voldikud, mida samuti soovijatele jagatakse. Sõbralike saarte projekti raames on valminud ka 22-leheküljeline trükis Eesti väikesadamatest, millega on võimalik tutuvuda saare puhkemajades.

Käesolevast suvehooajast taaskäivitub Kalavälja tee 12 asuv endine ohvitseride kasiino, praegune Flora puhkemaja. Puhkemaja rentiv OÜ Aegna Grill plaanib lisaks majutusele, toidlustusele ja saunale pakkuda ka jalgrattalaenutust.

1. maist mehitatakse Tallinn-Aegna-Tallinn vahet kurseeriv liinilaev Juku, mis teeb oma esimese proovisõidu 3-4. mail. 5. mail teenindab liinilaev saare talgulisi ning esimene graafikujärgne sõit toimub 18. mail. Aegna traditsiooniliste kevadtalgute korraldusest ja üritusele registreerimisest kirjutame täiendavalt järgmisel nädalal.