Ekskursioonid

Umbes 5 km pikkuse Aegnat tutvustava ekskursiooni käigus tutvutakse maastikukaitseala mitmekesise looduskeskkonnaga, selle ajaloo- ning vaatamisväärsustega.

Ekskursiooni käigus külastatakse Eesti suurima tiheasetusega rändrahnude kogumit, selle läheduses asuvat vana kalmistut, aga ka 11-käiguringiga kivilabürinti ja paari kaitserajatist.

Üldjuhul alustatakse ekskursiooniga saare sadamast ning lõpetatakse põhjarannas, kus võimalik ekskursiooni järgselt õdusalt pikniku pidada ning ärasõiduni ka omal käel ümbrusega tutvuda.

Ekskursioon AegnalEkskursioone korraldab saare püsielanik  ja ajaloouurija Hugo Udusaar. Kokku elab saarel kaks püsielanikku ja (suve)hooajati umbes viisteist inimest.

Kui aga teate juba näiteks, kui suur oli saar 4000 BC, missugune on senine saare vanim arheoloogiline leid, millest tulenes saare algne nimi Hundisaar ning mis on 1918. aastal kinnistatud Aegna  nime algupäraks, missugune oli saare loodus läbi sajandite, kus asus saarel setu küla, mida tegi saarel 1200 pealine tatarlaste salk, mitu vedurit on saarel sõitnud ja mitu tuulikut saarel oli, siis võite ehk ka ekskursioonist loobuda. 

Ekskursioon kuni 50-le huvilisele maksab 100 eurot. Ekskursiooniraha läheb Aegnal tegutseva MTÜ Roheline Rügement tegevuse toetuseks. Püsielanikega esindatud keskkonnakaitseorganisatsioon loodi 1990. aastal.

Kontaktaadress: aegna@aegna.ee.