Kihav sipelgapesa

DSC02214(1)

Aegna kihas täna usinatest töösipelgatest. Ei heidutanud neid hommikune jahedus ega uduloori mattunud päike. Tegemist oli saarlaste ja Tallinna Kesklinna Valitsuse ühisettevõtmisega, Aegna saare kevadtalgutega, mille käigus korrastati poolesaja osavõtja abil kogu 10 kilomeetrine rannajoon, mõned teelõigud ja saare vana kalmistu.

Töö lõppedes ootas talgulisi ees soe ja rammus kanasupp.

Vahetult enne mandrile naasmist korraldasid saarlased talgulistele ka heategevusliku oksjoni, toetamaks saare aastaringseks valvetegevuseks vajalike esmaabivahendite ostu. Oksjonil läksid loosi Aegna vanad märgid, Heino Gustavsoni raamat “Aegna”, saarelt leitud sokusarv ja viis liitrit vahtramahla.

Aegna talgute raskuskese on aastaid lasunud mitte niivõrd korrastustöödel, kuivõrd paljudele osavõtusoovijatele äraütlemises – saarelisest asendist tulenevalt ei võimalda meretransport lihtsalt kõiki soovijaid korraga saarele toimetada. Seega, korraldajatepoolsed tänud kõikidele talgutest osalenutele ja veelkordsed vabandused neile, kes hilisema  registreerimise tõttu nimekirjast välja jäid. Olgu siin lohutuseks teadmine, et Aegna saare heakorratalgud on igaaastane traditsioon.DSC02241(2)