Loodusmaja sai golfikäru

Täna õhtul toodi saarele lisatehnikat – muruniiduk ja elektriauto Golf Car. Tehnika soetati Tallinna Keskkonnaameti poolt Aegna saare loodusmaja tarvis juba läinud aasta lõpus.

Tallinna Keskkonnaameti heakorra ja investeeringute osakonna peaspetsialisti Helmut Koidla sõnul langes elektrisõidukile valik selle keskkonnasõbralikkuse tõttu. Akude baasil sõitev elektriauto on mõeldud eelkõige puuetega lastele või täiskasvanud inimestele, kes ei suuda 1,5 km käia. Elektriauto sõidab vaikselt, ühe laadimise järgselt ligi 50 km, kuni 20 km/h ning läks keskkonnaametile maksma 74 000 krooni.

Erinevalt muruniidukist puudub elektrisõidukil järelkäru, millega looduskeskusesse vajalikku varustust ja kaupa vedada.

Rahvasuus tuntud golfikäru mahutab koos juhiga neli inimest. Ka eeldab sõiduk tasast teed, mida Aegna maastikukaitsealal viimaste aastate erinevate arendustegevuste tõttu paraku napib.

Praegu on saarel kokku neli mootorsõidukit: Aegna Reiside kasutuses olev sõiduauto ja ATV, Rohelise Rügemendil saare heakorra- ja haljastustöödeks ATV ning nüüd siis ka loodusmaja Golf Car. Suveti lisandub neile reservpäästerühma kasutuses olev ATV.