Olgem tähelepanelikumad

Täna kell 18.26 said Aegna püsielanikud murelikult naisterahvalt teate oma kadumaläinud kolmeaastase poja kohta.

Poiss oli koos vanematega Külaniidu tee 3 puhkemajas, kui ühel momendil avastati, et laps on kadunud.

Saarel aastaringset valvet tegevatele püsielanikele, kellele iga teejupp ja metsaalune tuttav, ei olnud see esimene kord otsida silmist kaotatud last. 

Kohe kontakteeruti saare erinevate inimestega, et mingisugunegi algne otsinguala paika panna. Nõnda jõuti infoni, et väikelast nähti Kalavälja teel, so ligi kaks ja pool kilomeetrit puhkemajast eemal. Seejärel võeti ATVga ette kogu järgnev Kalavälja tee, sellega külgnevad teed ja hooned ning mereäärne.Lõpuks leiti pisarsilmis poisklutt saare läänekaldalt, ligi 600m kauguselt Kalavälja tee 12 hoonest. Kui otsingud oleksid mõne minuti kauem väldanud, jõudnuks poiss rannaäärse roostikualani ning siis olnuks väikelapse leidmine juba märksa keerulisem.

Väikelaps oli omapäi liikunud puhkemajast saare peateele, sealt sadamasse, osaliselt jätkanud oma ekslemist mööda Kalavälja teed ning endise Ohvitseride  Kasiino juurest liikunud taaskord mööda mereäärset.

Poiss leiti umbes 20 minuti jooksul. Samas oldi valmis, et kui otsingud ületavad poole tunni piiri, kaastakse appi ka kõik teised saart tundvad inimesed. Õnneks mängisid kogemused oma ning ligi neli kilomeetrit omal jalal tatsanud vapper matkamees jõudis vigastusteta oma vanemate rüppe.

Võõras piirkonnas viibides tasuks olla tähelepanelikum mitte üksnes enda ja omaste, vaid ka kaasinimeste suhtes. Tänu tähelepanelikelt külastajatelt saadud infokillule jäid tõsisemad tagajärjed seekord sündimata.