Seenekorvi täidab teadlikkus

Inimene on harjumuste ohver, niisamuti suur osa seenelistest. Korjama kiputakse ikka enim puravikke, riisikaid, pilvikuid ja kukeseeni. Veidigi küsitava seene puhul astutakse sellest pikemalt mõtlemata mööda.

Kui aga soovitud seeni napib või on neis siis rohkem usse kui seent, tasuks mükoloogiga tutvust sobitada. Ja kui kõrvalkorterist mükoloogi ei leia, on abi ka korralikust seeneraamatust.

Paljude seeneliste sõnul on Aegnal seeni tänavu vähem kui läinudaastal. Porgandiriisikadki, mis viimasel nädalal korralikult kerkinud, on enamjaolt ussitanud. Ent kas seeni on ikka vähem.

Vihmarohke suvi on eriti soodsalt lehter-kukeseente kasvu soodustanud. Teatud piirkondades võiks seda saarel lausa vikatiga niita. Lehter-kukeseen ei jää oma maitseomadustelt sugugi alla harilikule kukeseenele. Vastuoksa, paljude asjatundjate arvates on ta harilikust kukeseenest paremgi.

Nagu nimetusest loeb, on seene kübar täiskasvanuna lehtri- kuni trompetikujuline. Seen on hallikasookerjas kuni pruunikashall, kollase põhitooniga. Ebakorrapärane kübar muutub vanalt kortsulisemaks. Seene suhteliselt pikk jalg on hallikaskollane, õõnes, sageli veidi lapik. Seeneliha on õhuke ja hele.

Lehter-kukeseent võib leida suvest hilissügiseni. Kasvab enamasti kobarjalt sammaldunud metsaalustes, mistõttu ei vaja ka erilist puhastamist.