Siiski üks labürint

Aegna elanikud fikseerisid info, millest võis arvata, nagu asuks saarel teinegi kivilabürint. 

Nimelt on 1992.aasta ajakirja Eesti Loodus (nr 4) Urmas Seliranna ja John Krafti artiklis “Meremeeste mängud” ja teised Eesti kivilabürindid kirjutatud, et “… 1977. aastal ei leidnud Heino Gustavson seda enam, kuid hiljem kaevasid Mart Rahi ja Tõnu Viik liiva mattunud labürindi välja.”

Kuna 2009. aastal puhastatud labürindil kasvas seitse vana ja viis noort mändi, lisaks üks pihlakas ning maa-ala oli kaetud kuni 30cm kõdu- ja samblakihiga, oli ilmselge, et tegu ei saanud olla 70-date lõpus puhastatud labürindiga. Pealegi ei asu vastpuhastatud labürindi läheduses liivast ala, mis põhjustanuks selle alla mattumist. Nii tõstatus küsimus teise labürindi olemasolust.

Selgust tõi Tõnu Viigi vastus kodulehe päringule (24.10.2011):”Kahjuks on Seliranna ja Krafti artiklis viga. Me käisime tõepoolest Märt Rahiga Aegnal labürinti otsimas. Ligikaudse labürindi asukoha oli meile kirjeldanud Paide kandi mees, kes oli teeninud Aegnal. Me otsisime seda labürinti Eerikneeme kandis, kuid ei leidnud – aega jäi kahe laevareisi vahele liiga vähe. On väga tore, et see labürint leiti, ja kirjelduste kohaselt on see just see, mida too Paide kandi mees meile kirjeldas. Nii et vaevalt Aegnal teist labürinti on.”

Lühivaate Aegna kivilabürindist leiad kodulehelt http://www.aegna.ee/huvitav-info/maagiline-kivilaburint/

Hugo Udusaar