Aita sõpra hädas

4-5. aprillil toimus Prangli saare talurahvamuuseumi seltsi eestvõttel Pranglil esmaabi koolitus “Aita sõpra hädas”.

Seltsi juhataja Carmen Otti sõnul oli tegemist esmakordse esmaabi koolitusüritusega ning idee selle korraldamiseks tuli kohalikelt endilt. Koolitusel osales 29 huvilist.

Prangli rahvamajas toimunud üritusel jagati lisaks põhiloengule teadmisi elustamisest, abi osutamisest erakorralise sünnituse puhul, esmaabi osutamisest teadvuseta kannatanule, aga ka lülisamba ja muu skeletitrauma korral, uppumise korral, võõrkeha väljutamisest hingamisteedest, liigesetraumaga kannatanu abistamisest jpm. Koolitusel oli võimalik soetada esmaabikomplekt.

Koolitust juhendas OÜ Evarest . OÜ Evarest juhatuse esimees, Põhja-Eesti Regionaalhaigla intensiivosakonna arst Irene Kamenik kiitis koolitusel osalejaid, kes ei peljanud esitada oma arvamusi ja küsida selgitavaid küsimusi. Lisaks tasuta osutatud koolitusele väljastati selle lõppedes koolituse läbimist kinnitavad sertifikaadid.

Väljaspoolt Pranglit koolitusel ainsana osalenud Aegna elanik Ilmar Võtti alias Juku pidas koolitust harivaks ja möödapääsmatuks, kuna oktoobrist maini lasub Aegna saare järelvalve püsielanike õlgadel. Esmaabi on juba varemgi osutatud ning lisateadmised kulusid marjaks ära. Oluline oli ka naabersaare rahvaga lävimine ja kontaktide vahetamine. Nii on aegnalastel kutse 18. juunil toimuvale Prangli talurahvamuuseumi avamisüritusele.