Tubli töö

Vaid loetud päevad tagasi oli Aegna kai esiosa varisemisohtlik. Tänu Fort Ehituse OÜ meeskonnatiimi professionaalsele tööle ta seda enam ei ole. Üheksa päevaga demonteeriti kai esiotsa massiivid, betoneeriti veealune tasanduskiht ning monteeriti massiivid tagasi. Tagasimonteerimisel täideti ja tihendati vuugid betooniga. Arvatava kuue kantmeetri betooni asemel kulus ühtekokku ligi 20 kanti betooni. Kuna AS Eesti Lootsile kuuluv Rohuneeme sadam keeldus tehnilistel põhjustel koostööst, tuli ehitusmaterjalide ja betooni veoks kasutada Miiduranna sadamat.

Vältimaks pinnase väljauhtumist paigaldati veealuste tööde käigus killustikalusele põhjakindlustus, so betoonplaadid. Siin oli abiks Tuukritööde OÜ spetsialistid eesotas Kaido Peremehega. Kaile paigaldati väikealuste tarvis ka redel.

Fort Ehitus OÜ tegevjuhi Peeter Luksi sõnul tehti kai massiivide demontaazitöid ning paigaldati kaile turvapiirded projektiväliselt. Sõltumata suht-normaalsetest ilmaoludest ja ladusast töökorraldusest ei pääsenud töömehed siiski öötööst, mille eest kandis hoolt Tallinki laevade põhjustatavad kiirlained.