Valmis laevaootepaviljon

Aegna saar sai täna jälle ühe objekti võrra rikkamaks – sadamas valmis kauaoodatud ja nägus laevaootepaviljon. Paviljoni paigaldustöödega alustati eile päeval.

Paviljoni materjal toimetati saarele Veeteede Ameti laevaga EVA-318. Samas saadeti mandrile ligi 40 000 liitrit Rohelise Rügemendi poolt saare heakorratööde ja talgutega korjatud prügi.

Prügi laadimistööde käigus ei pääsenud ka laev EVA Tallinki kiirlaeva äkklainetest, mis kinnitusköie puruks rebisid.

Täna külastasid ja testisid ootepaviljoni ka Tallinna Kesklinna vanem Marek Jürgenson ja arendusnõunik Erkki Paabut. Koos saarerahvaga peeti lõunal ühine sarikapidu. Tallinna Kesklinna Valitsuse tellimusel ehitas paviljoni Eco Hous OÜ.

Viis korda kuus meetrit mõõdus ootepaviljoni kogumaksumuseks kujunes 92 000 krooni. Paviljon on varustatud pinkidega mahutades katuse alla kuni nelikümmend inimest.

Tallinna Kesklinna Valitsus on oma haldusalasse panustanud tulemuslikult neli viimast aastat. Nii on parandatud saare heakorda, rajatud telkimis-lõkkekohad, korrastatud teeääseid, paigaldatud infokaardid , teeviidad ning kuivkäimlaid. Ka on saarele rajatud loodusrada ja läinud aastal valmis jäätmehoone ning neljast hoonest koosnev looduskeskus. Samas on jõudumööda kavas rajada saare vabaõhuüritusteks kultuuriplats, laiendada laste mänguvõimalusi, organiseerida rannatarvete laenutamist, panustada vaatamisväärtuste korrastamisse jpm.