Värsked uudised

Tormivangis liinilaev
Nagu ikka, kaasnevad septembriga tormituuled. Seoses sellega on liinilaev Juku sunnitud 02-03. septembril graafikujärgsed sõidud ära jätma. Need on käesoleva suve esimesed täispäevad, kui liinilaev tugeva tuule tõttu ei sõida. Ka 04. septembril lubab ilmajaam loodetuult kuni 17 m/s. Kas kolm on kohtu seadus, või Juku laupäeval siiski sõidab, selgub lõplikult paar tundi enne väljasõitu.

Oh seeneaeg…
Viimaste päevade vihmasajud on lõpuks ka seentele kasvuhoogu lisanud. Nii on lisaks pilvikutele ja puravikele esimesed sirmiku- ja männiseente kolooniad pead tõstmas. Viimase ööpäeva jooksul sadas Aegnal 254 ml vihma. Kuigi see jääb kaugele maha sellesuvise juulikuise ööpäeva rekordsademega – 690 ml, ent järgnev vihm ja jahedamad ilmad räägivad siiski hea seenesaagi kasuks. Ka kibuvitsamarjad on tänavu ilusad ja vähem ussitanud.

Nastikud paljunevad
September on nastikute munast koorumise aeg. Ühest pesakonnast võib kooruda kuni 30 nastikut. Sellel nädalal ongi juba 15-19 cm pliiatsijämedusi nastikupoegi nähtud sadama piirkonnas ja Tagamaa teel.

Vabatahtlikud lõpetasid
01. septembrist lõpetas MTÜ Vabatahtlik Reservpäästerühm sellesuvise valvetegevuse. Ülejäänud üheksa kuud lasub saare järelvalvetegevus püsielanikel. Nii kutsutigi hiljuti läbi Keskkonnaameti korrale Aegna Reiside töötajaid, kes sadamakõrtsi kinnistule maetud ehitusprügi katmiseks adru kogumiseks sihtkaitsevööndi merekallast lubamatult ATV-ga üles kündsid. See, et uusärikad saare kaitse-eeskirjast miskit ei pea, on üldteada. Ent antud juhul soosis väärtegu ka Keskkonnaameti enda inimlik eksitus, kus adru kogumise loa väljastamisel aeti piirkaitsevöönd sihtkaitsevööndiga segamini.