Ekskursioonid

Aegna saart tutvustava ekskursiooni pikkuseks on 3-8 km.

Retke lõplik pikkus sõltub paljuski grupi enda soovist.

Aegna maastikukaitseala pindala on 3,03 km² ja ümbermõõt veidi üle 10 km. Retke käigus tutvutakse lisaks saare eriilmelise looduskeskkonnale ajaloo- ja vaatamisväärsustega. 

Kuigi Eestis on 2222 meresaart ja saarehakatist, on suuruselt 17-s Aegna saar ometi ainulaadne.

Saarel paikneb 23-st kaitsealusest rahnust koosnev kivikülv, vana kalmistu ja maagiline kivilabürint. 

Niisamuti on saarel arvukalt endiseid kaitseehitisi. Neist vanimaga, 1919 ehitatud kasarmuga, mis on ühtlasi suurim hoone saarel, tutvutakse ka seestpoolt.

Aegna ainulaadsus seisneb ka tema arheoloogilises aineses. Saarelt on muuhulgas leitud mitmeid viikingiajast pärit eset, näiteks kirves, nooleotsad, rihmanaast, hõbemünt või Eesti kontekstis haruldased Lähis-Ida päritolu sfääriliste küljetahkudega kaks kaaluvihta (fotol kaaluviht kaaluga 29,22 g). 

Ekskursiooni lõppedes on võimlik pidada piknikku kas rannaäärsel  või siis kokkuleppel püsielanikega nende koduhoovis. Viimase puhul on võimalik pakkuda vihma puhul ka varjualust kuni 40 inimesele.

Viimase 10 aastaga on lisandunud palju huvitavat ja olulist infomaterjali, mis seniavaldatus ei kajastu. Seetõttu on ka saare infokaardid ja -postid paljuski ebatäpsed. Õnneks saavad need puudused ekskursiooniga seljatatud kuna neid korraldab saare püsielanik  ja kodu-uurija Hugo Udusaar.

Ekskursiooni kogumaksumus on 240 eurot.

Hind sisaldab kohvi ja morssi. Soovi korral ka teed.

Toitlustuse võimalus eelneval kokkuleppel.

Koeri palun ekskursioonile kaasa mitte võtta.

Kontaktaadress: aegna@aegna.ee.