Ekskursioonid

Aegna saart tutvustava ekskursiooni pikkuseks on 3-8 km. Lõplik retke pikkus sõltub paljuski grupi enda soovist. Aegna puhul on tegu väikesaarega – saare pindala on 3,03 km² ning ümbermõõt veidi üle 10 km. Sellest lähtuvalt on tegu jalgsimatkaga. Retke käigus tutvutakse kaitseala looduskeskkonnaga ning ajaloo- ja vaatamisväärsustega. Retke teema rõhuasetus on samuti saarehuviliste endi pakkuda.

Kuigi Eestis on 2222 meresaart ja saarehakatist, on suuruselt 17-s Aegna saar ometi ainulaadne. Saarel paikneb 23-st kaitsealusest rahnust koosnev kivikülv, vana kalmistu ja maagiline kivilabürint. Niisamuti on saarel arvukalt endiseid kaitseehitisi. 

Aegna ainulaadsus seisneb muuhulgas ka tema arheoloogilises aineses, mis hõlmab lisaks pronksiajale ja rahvaste rännuajale endastmõistetavalt ka viikingiaega.

Viikingiajaga on seotud mitmed kõnekad leiud, sealhulgas suhteliselt hästi säilinud rauast kirves (fotol). 

Ekskursiooni lõppedes on võimlik pidada piknikku  saare  ametlikes telkimis-lõkkekohtades ning tutvuda ümbruskonnaga juba omal äranägemisel või siis mõnusalt molutada.

Ekskursioon Aegnal
Ekskursioone korraldab saare püsielanik  ja kodu-uurija Hugo Udusaar. 

Ekskursiooni kogumaksumus on 200 eurot ning see on mõeldud Aegna ajaloo edasiseks uurimiseks ja saarel tegutseva keskkonnakaitseorganisatsiooni MTÜ Roheline Rügement toetuseks.

Kohvi, tee ja suupistete võimalus.

Koeri palun ekskursioonile kaasa mitte võtta.

Kontaktaadress: aegna@aegna.ee.